Kayseri Melikgazi’de çifte ihaleden 57 milyon gelir

Kayseri Melikgazi Belediyesi Kazım Karabekir ve Hisarcık Mahallelerinde mülkiyeti belediyeye ait 29 daire ve 1 villayı ihale ile sattı. İhaleden 57 milyon 865 bin TL …

Kayseri Melikgazi Belediyesi Kazım Karabekir ve Hisarcık Mahallelerinde mülkiyeti belediyeye ait 29 daire ve 1 villayı ihale ile sattı. İhaleden 57 milyon 865 bin TL gelir elde edildi.

Kayseri Melikgazi Belediyesi olarak örnek ve referans ve başarılı bir dönüşüm gerçekleştirdiklerini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu “Kazım Karabekir ve Hisarcık Mahallelerinde 29 daire ve 1 villa düzenlediğimiz ihale ile yeni sahiplerini buldu. Kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen 3+1 ve 2+1 dairelerimiz bugün sahiplerini buldu. İhaleden elde ettiğimiz gelir Melikgazi’mize hizmet olarak yansıyacaktır. Gayretimiz Melikgazi’yi dönüşüm ile yenilemek ve Kayseri’ye yakışır yeni güvenilir konutlar inşa etmektir.

Melikgazi’mize ve Kayseri’mize değer katacak vizyon projeler arasında yer alan Kentsel Dönüşüm Projelerimiz tüm hızıyla devam edecektir. Kentsel dönüşüm ile sosyal bir dönüşüm gerçekleştirerek park, okul, sağlık ocağı ve pazar yerleri gibi tüm sosyal donatılarıyla daha yaşanabilir bir mahalle inşa ediyoruz. Dönüşümümüzle başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere vatandaşlarımızın daha mutlu olacağı mahalleler inşa ediyoruz. İhalemizden daire alan tüm vatandaşlarımızı tebrik ediyor, huzur içinde evlerinde oturmalarını diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.