Kayseri Talas’ta Ali Dağı Kalkış Pisti yenileniyor

Kayseri’nin Talas Belediyesi tarafından yamaç paraşütü ve yelken kanat gibi uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapan Ali Dağı’nın zirvesinde pist düzenleme çalışmaları başladı. Ülkemizin en …

Kayseri’nin Talas Belediyesi tarafından yamaç paraşütü ve yelken kanat gibi uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapan Ali Dağı’nın zirvesinde pist düzenleme çalışmaları başladı.

Ülkemizin en önemli hava sporları merkezlerinden biri olan yaklaşık 2 bin rakımlı Ali Dağı’nda Kayseri’nin Talas Belediyesi’nin Türkiye Hava Sporları Federasyonu ile birlikte gerçekleştireceği Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası öncesinde kalkış pisti yeniden düzenleniyor.

Kalkışların daha güvenli ve konforlu olması amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında ilk olarak kepçe ile zemin düzenlemesi yapılıyor. Batı, kuzey ve doğu pistindeki bu çalışmaların ardından zemin sıkılaştırılarak kilit parke döşenecek.

Her yıl Kayseri semalarının rengarenk olduğu bu yıl 6-12 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek şampiyona öncesinde yapılan çalışmalarla sporcular daha rahat ve güvenli bir şekilde kalkış yapma imkanı bulacak.

Daha iyi tesislerin ev sahipliği yapacağı yarışmaya yurt içi ve yurt dışından yüzlerce sporcu katılacak.