Kayseri’deki ANDA Spor Okulu’nun Renkli Açılışı

Gökmen Çiçek, Kayseri Valisi, Eğitim Araştırma Yardımlaşma ve Arama Kurtarma Derneği (ANDA) Spor Okulu’nun açılış etkinliğine katılmıştır. Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)Vali Gökmen Çiçek’e açılışıta; Vali …

Gökmen Çiçek, Kayseri Valisi, Eğitim Araştırma Yardımlaşma ve Arama Kurtarma Derneği (ANDA) Spor Okulu’nun açılış etkinliğine katılmıştır.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Vali Gökmen Çiçek’e açılışıta; Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, kamu kurumlarının ve organizasyonların temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve halkın çeşitli kesimlerinden katılımcılar eşlik etti.

Çiçek, açılışta yaptığı konuşmada, “6 Şubat’ta yaşadığımız depremde Kayseri’nin birlik ve beraberliğini hep birlikte gördük. Depremin ilk saatlerinden itibaren arama kurtarma ekiplerimiz, İHH, ANDA, TURKUVAZ, AFAD gibi grupların yerinde gösterdiği etkin mücadeleye tanık olduk. Gösterdiğiniz çabadan dolayı şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Vali Gökmen Çiçek, Arama Kurtarma Derneklerinin deprem bölgesinde hayat kurtardıklarını belirtti ve ekledi: “Deprem bölgesinde canları kurtardınız, enkaz altından yaralıları çıkardınız. Şu an ise uyuşturucu tacirlerinin çocuklarımızı hedef almak isteyen alçaklarla mücadele ediyoruz. Polisimiz her gün operasyonlarla bu alçaklara darbe vuruyor. Ancak bu yeterli olmuyor. Biz gençlerimizin sporla meşgul olmalarını, spor lisansları olmasını ve şampiyon olmalarını istiyoruz. İşte ANDA, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan koruma mücadelesi veriyor ve bu görevin bir gereği olarak deprem felaketi olmadığı dönemlerde gençlerimizle sporu buluşturmaya devam ediyor. Bu çabanızı takdir ediyorum.”

Vali Çiçek, “Melikgazi Belediye Başkanımız Mustafa Palancıoğlu, ihtiyaç duyulduğu zamanlarından dahi fazlasını vererek yardımcı olmaktadır. Bu güzel tesisin ANDA’ya tahsisi için Mustafa Palancıoğlu’na teşekkür ederim.” diye ekledi.

Gökmen Çiçek, konuşmasını Büyükşehir Belediyesi’nin, ilçe belediyeleri ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün sporla ilgili çabalarının olduğunu ve Erdemlerimizle Varız, ERVA ile birlikte tüm mahallelerimizde spor okulları açacaklarını belirterek sonlandırdı.

Protokol konuşmalarının ardından, Melikgazi Belediyesi tarafından Tavlusun mahallesinde ayrılan alana inşa edilen ANDA Spor Okulu’nun açılışı Vali Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.