Kayseri’nin denizi Kuşçu’da kano ve yelken tesisi yapılıyor

Kayseri’nin denizi Kuşçu’da kano ve yelken tesisi müjdesi. Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri’nin denizi olarak adlandırılan Yamula Barajı’nda yapımı devam eden kano ve …

Kayseri’nin denizi Kuşçu’da kano ve yelken tesisi müjdesi. Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri’nin denizi olarak adlandırılan Yamula Barajı’nda yapımı devam eden kano ve yelken tesisi inşaatında incelemelerde bulundu.

Tesis sayesinde ulusal ve uluslararası dev organizasyonlara ev sahipliği yapacaklarını vurgulayan Kayseri’nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar; “Kuşçu’yu cazibe merkezi haline getirdik. Şimdi de kano ve yelken sporlarıyla Türkiye’nin su sporları merkezi haline getireceğiz.” dedi.

Kuşçu Mahallesi’nde kano ve yelken sporları için inşa edilen tesiste incelemelerde bulunan Başkan Çolakbayrakdar, işçilerle sohbet ederek kolaylıklar diledi. Yapılan yatırımlar sayesinde Kayserililerin eşsiz manzaranın tadını çıkardığı Kuşçu’ya ayrı bir güzellik kattıklarını ifade eden Başkan Çolakbayrakdar; “Kuşçu’da kano ve yelken tesisinin yapımı devam ediyor.

Tamamlandığında şehrimizde su sporlarının yapılabileceği bir mekan faaliyete geçmiş olacak. Başta gençler ve su sporları tutkunları olmak üzere herkesin ilgi gösterebileceği, renkli ve farklı su sporlarının yapılacağı bir aktivite merkezi olacak. Geçtiğimiz yıl Kayseri’de ilk kez düzenlenen Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’na ev sahipliği yaptık. Bundan sonra da böyle bir merkezle Kuşçu’da birçok organizasyona imza atacağız. İnşallah yapacağımız yatırımlarla; ‘Anadolu’nun ortasında, suyu ve denizi olmayan bir şehrin su sporları alanında nasıl sporcular çıkarabileceği’ konuşulacak. İnşallah bu hayırlı hizmetlerin ortaya çıkması için gösterdiğimiz gayretler su sporcularının yetişmesiyle filizlenecek” dedi.

Başkan Çolakbayrakdar, su sporları merkezi ile Türkiye’ye şampiyon sporcular yetiştireceklerini sözlerine ekledi.