Kemal-Hülya Elmacıoğlu Cami’nin temeli atıldı

Melikgazi Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile Gesi Fatih Mahallesi’nde yaptırılacak olan Kemal-Hülya Elmacıoğlu Camii’nin temeli atıldı. Temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, …

Melikgazi Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile Gesi Fatih Mahallesi’nde yaptırılacak olan Kemal-Hülya Elmacıoğlu Camii’nin temeli atıldı.

Temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke, Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Melikgazi İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir, Hayırsever Kemal Elmacıoğlu, eşi ve davetliler katıldı.

Hizmetlerin açılış yılı olarak 2023’ü ilan ettiklerini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “İldem bölgemiz yoğun nüfuslu bir yer. Bizim burada yaptıklarımız çok az. Kayseri modellemesi ile hizmet etmeye devam ediyoruz. Kayseri belediyecilikte bir model haline geldi. Burada ihtiyaç olan ne varsa bir bir yerine getirmeye çalışıyoruz. Ayrıca 15 cami ve Kur’an kursu inşaatımız devam ediyor. Dolayısıyla bu bölgede Büyükşehir Belediyesi ile el ele çalışıyoruz. Sağlık ocağı, sosyal tesis, kütüphane gibi hizmetlerimizi hayata geçiriyoruz. Bu tür çalışmalarımız devam edecek. 2023 yılını açılışlar yılı olarak ilan ettik. Melikgazi’mizde Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır açılışlar yapmaya devam edeceğiz. Allah cemaatimizi bol etsin. Rabbim birlik beraberlik içerisinde hizmet etmeyi nasip etsin. Bu caminin yapımına destek veren hayırseverimiz Kemal Elmacıoğlu’na teşekkür ediyorum. Melikgazi’mize hayırlı olsun” dedi.

Hayırsever Kemal Elmacıoğlu ve eşi ise “Camimizin Fatih Mahallemize ve tüm İslam alemine hayırlı olmasını diliyorum. Bu caminin şehrimize kazandırılmasında emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Palancıoğlu Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz. Rabbim hepimize bu camide cemaatle namaz kılmayı nasip etsin. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Hayırlı bir işe imza attıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’de birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örnekleri sergileniyor. Temelini attığımız camimizin hayırlarla tamamlanmasını diliyor, hayırseverimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. ” dedi.

Melikgazi İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir ise “Müftülük olarak ilçelerdeki cami ve Kur’an kurslarına önem verdikleri için belediye başkanlarına teşekkür ediyorum. Bu bir örnek teşkil ediyor. Camilerimiz bizlerin bir ve beraber olduğu en önemli mekânlardır. Allah cemaatimizi bereketli ve hayırlı kılsın” dedi.