Kemal Kılıçdaroğlu koltuğu ayarladı! Faik Öztrak kurultay sürecini açıkladı

CHP’nin yeni oluşturulan MYK’sının ilk toplantısı bugün yapıldı. Toplantının ardından bir basın toplantısı düzenleyen CHP Sözcüsü Faik Öztrak, kurultay sürecinin bugün itibariyle başladığını söyledi. CHP’nin …

CHP’nin yeni oluşturulan MYK’sının ilk toplantısı bugün yapıldı. Toplantının ardından bir basın toplantısı düzenleyen CHP Sözcüsü Faik Öztrak, kurultay sürecinin bugün itibariyle başladığını söyledi.

CHP’nin yeni MYK’sı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

CHP Genel Merkezi’nde yeni MYK’nın ilk toplantısına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Parti Sözcüsü Öztrak, Parti Meclisi toplantısına ilişkin de konuştu.

Öztrak, “Kurultay sürecini bugün başlatmaya ve tüzükteki asgari süreleri dikkate alarak hızla tamamlamaya karar verdik” dedi.

Parti teşkilatlarının ‘tazeleneceğini’ belirten Öztrak, parti tüzüğünün bazı maddelerinin parti teşkilatının taleplerini dikkate alacak şekilde değiştirilmesi için bir komisyon kurulmasına da karar verildiğini söyledi. Yaklaşık 9 ay sonra yapılacak yerel seçimlere de değinen Faik Öztrak, “Yerel yönetim seçimlerinde partimize büyük bir başarı kazandırmak için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz” dedi.