Keşan’dan ilk hac kafilesi dualarla uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2023 Hac Organizasyonu ile hac farizasını yerine getirmek isteyen hacı adayları için Edirne Keşan’da İki Şerefeli Çarşı Camii’nde uğurlama programı düzenlendi. Keşan, …

Diyanet İşleri Başkanlığı 2023 Hac Organizasyonu ile hac farizasını yerine getirmek isteyen hacı adayları için Edirne Keşan’da İki Şerefeli Çarşı Camii’nde uğurlama programı düzenlendi.

Keşan, Uzunköprü, İpsala ve Enez ilçelerinden toplam 31 hacı adayı uğurlanırken, hacı adayları ve yakınları duygusal anlar yaşadı.

Program, sabah namazının ardından Keşan Müftülüğü din görevlileri tarafından okunan Kur’an-ı Kerim, ilahiler, kaside ve dualarla devam etti.

İstanbul’dan 36. kafile olarak Suudi Arabistan’a gidecek olan hacı adaylarına kafile başkanı olarak Uzunköprü Müftüsü Engin Çiçek rehberlik etti.

Uğurlama programında konuşan Keşan Müftülüğü Şube Müdürü Remzi Eralp, hacı adaylarını tebrik ederek, Hz. Muhammed’in ahlakı, Hz. Ebubekir’in ahlakı, Hz. Ömer’in ahlakı, Hz. Osman’ın şerefi ve Hz. Ali’nin yiğitliği ile döndü.

Program vedalaşma ve dua ile sona erdi.

Hacı adaylarının 8 Temmuz’da yurda dönmeleri bekleniyor.