Kocaeli Geleneksel Sanatlar Bölümü’nde yıl sonu sergisi

Kocaeli’nde Hat, Tezhip, Ebru, Kat’ı ve Minyatür dallarında eğitim gören öğrencilerin eserlerinden oluşan sergi başarısıyla dikkat çekti. Kocaeli’nde Geleneksel Sanatlar Bölümü’nde yılsonu sergisi. Kocaeli Büyükşehir …

Kocaeli’nde Hat, Tezhip, Ebru, Kat’ı ve Minyatür dallarında eğitim gören öğrencilerin eserlerinden oluşan sergi başarısıyla dikkat çekti. Kocaeli’nde Geleneksel Sanatlar Bölümü’nde yılsonu sergisi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Geleneksel Sanatlar Bölümü Yıl Sonu Sergisi’ni gerçekleştirdi. Hat, Tezhip, Ebru, Kat’ı ve Minyatür branşlarında eğitim alan öğrencilerin eserlerinden oluşan sergi başarısıyla beğeni topladı. Sergide Hadim-ül Harameyn Kutsal Emanetler Koleksiyonu da yer aldı.

Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenen yılsonu sergisine bölüm branş eğitmenleri, veliler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Soydabaş da öğrencileri bu önemli günde yalnız bırakmadı.

EL SANATLARINI GELECEK NESİLLERE TAŞIYAN BÖLÜM

Serginin açılışında konuşan Başkan Vekili Soydabaş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nın gelecek nesillerin yetiştiği önemli bir eğitim kurumu olduğunu söyledi. Soydabaş, “Konservatuvarımız bünyesindeki Geleneksel Sanatlar Bölümümüz, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarımızın yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda önemli bir eğitim hizmeti veriyor. Bu branşlar uzman eğitmenlerimizle gençlere aktarılıyor. Sergide yer alan eserlerin ortaya çıkmasında emeği geçen eğitmen ve öğrencilerimizin başarılarını kutluyorum” dedi.

Başkan Yardımcısı Soydabaş sergi açılışı öncesinde Hat eğitmeni Mahmut Şahin, Tezhip eğitmeni Abdullah Aydemir, Ebru eğitmeni Gülseher Kahraman ve Minyatür ve Katı eğitmeni Deniz Gülsün Sarıbay’a çiçek takdim ederek emeklerinden dolayı teşekkür etti.