Kocaeli Para Yelken’de kupalar sahiplerini buldu

Sporun her branşına destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Para Yelken Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. 3-8 Haziran tarihleri arasında Darıca Balyonoz Koyu’nda gerçekleşen Para Yelken Türkiye …

Sporun her branşına destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Para Yelken Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. 3-8 Haziran tarihleri arasında Darıca Balyonoz Koyu’nda gerçekleşen Para Yelken Türkiye Şampiyonası elemelerine katılan 24 engelli sporcu, hem birbirleriyle hem de su üzerinde yarışarak göz doldurdu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Darıca Balyanoz Koyu’nda düzenlenen Para Yelken Türkiye Şampiyonası’nın elemeleri nefes kesti.

Yarışları Türkiye Yelken Federasyonu yetkilileri de izledi.

Şampiyonaya Türkiye’nin farklı illerinden 20 bedensel engelli sporcu ile Büyükşehir’in ‘Sporda Ben de Varım’ projesinin 4 bedensel engelli sporcusu katıldı.

Yarışlarda genel sıralamada en iyi 1 erkek ve 1 kadın sporcu Milli takıma seçilerek Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

KUPA VE MADALYALAR SAHİPLERİNİ BULDU

Final yarışmalarının sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verildi. Buna göre Para Sailing Türkiye Genel kategorisinde Miray Ulaş (Mersin Ferdi) birinci, İbrahim Kalay (Mersin Yelken Yat Spor) ikinci ve Emir Turnacıgil (Karadeniz Ereğli Gençlik) üçüncü oldu. Sporculara kupa ve madalyalarını Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Çiçek takdim etti.

Para Sailing Türkiye Junior kategorisinde ise Karadeniz Ereğli Gençlikspor sporcuları birinci oldu. Buna göre birinci olan Büşra Nur Çelik, ikinci olan Furkan Ercin ve üçüncü olan Yiğit Efe Yıldırım’a kupa ve madalyalarını Darıca Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Candemir takdim etti.