Kocaeli Ucuzluk Panayırına Yoğun İlgi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Kocaeli’deki esnafın ve deprem bölgesindeki esnafın ürünlerinin yer aldığı Kocaeli Ucuzluk Panayırına vatandaşlar beş gün boyunca yoğun ilgi gösterdi. Kocaeli Büyükşehir …

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Kocaeli’deki esnafın ve deprem bölgesindeki esnafın ürünlerinin yer aldığı Kocaeli Ucuzluk Panayırına vatandaşlar beş gün boyunca yoğun ilgi gösterdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Kocaeli’deki esnaf ile deprem bölgesindeki esnafın ürünlerinin yer aldığı “Kocaeli Ucuzluk Fuarı” doldu taştı.

İzmit Kent Meydanı’nda kurulan panayırda vatandaşlar giyimden ayakkabıya, tuhafiyeden züccaciye ürünlerine kadar her şeyi kolaylıkla ve uygun fiyatlarla buldu. Çeşitli etkinliklerle de renk katan panayırda hem esnaf hem de müşteriler gönüllerince eğlendi. Panayırda, ürünlerini satamayan deprem bölgesi esnafı da yer aldı.

FESTİVAL TADINDA ALIŞVERİŞ

İzmit Kent Meydanı’nda kurulan “Kocaeli Ucuzluk Panayırı” eğlenceli etkinliklere sahne oldu. Fuarda akrobasi gösterileri, bilim gösterileri, çocuk oyun grupları, palyaçolar, tahta bacaklar, yüz boyama etkinliklerinin yanı sıra çocukların eğlenceli vakit geçirmeleri için ikramlar düzenlendi. Akşam saatlerinde ise vatandaşlar konserlerle eğlenerek günün yorgunluğunu attı. Her gün farklı çocuk eğlence grupları ve sanatçı gruplarının yer aldığı panayır şenlik havasında geçti.

TAZE PİŞMANİYE İKRAM EDİLDİ

Kocaeli’nin en özel lezzetlerinden biri olan İzmit Pişmaniyesi de “Kocaeli Ucuzluk Fuarı “nda yerini aldı. Herkes tarafından beğenilen bir lezzet olan Pişmaniye, ustalarından fuara gelen vatandaşlar için özel olarak çekildi. Vatandaşlar ustaların hünerlerini ilgiyle izledi. Hazırlanan pişmaniye taze olarak vatandaşlara ikram edildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen panayırda giyim ve hazır giyimden ayakkabıya, tuhafiye ve konfeksiyon ürünlerinden pasta, tatlı ve pişmaniyeye kadar tüm sezon ve sezon sonu ürünlerinde %30, %40 ve %50’ye varan indirimler uygulandı. Ürünlerini satarken aynı zamanda eğlenen esnaflar memnuniyetlerini dile getirdi. İzmit esnaflarından Sevgi Akbörü duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “15 yıldır tuhafiyecilik yapıyorum. Burada böyle bir fırsat verildi. Bizim için çok keyifli ve eğlenceli geçti. Böyle bir fırsat için Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a teşekkür ediyorum.” dedi.