Kocaeli’deki 5 Bin Kitap Ağaçtan Toplanacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin ziyaretçi sayısı, etkinlik ve katılımcı anlamında en büyük kitap fuarı olan Kocaeli Kitap Fuarı 13. defa kapılarını açmaya …

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin ziyaretçi sayısı, etkinlik ve katılımcı anlamında en büyük kitap fuarı olan Kocaeli Kitap Fuarı 13. defa kapılarını açmaya geliyor.

Kocaeli’nin Kitap Fuarı geleneği devam ediyor. Kitaplar Cumhuriyet Bulvarı’ndaki ağaçları süsleyecek

13. Kocaeli Kitap Fuarı, 07-15 Ekim tarihlerinde, kitapseverleri 530’dan fazla yayınevi, sahaf ve STK ile Kocaeli Kongre Merkezi’nde buluşturacak. Fuar, 750’nin üzerinde etkinlikle bir kez daha kitap severlere ‘’merhaba’’ demeye hazırlanıyor.

5 BİN KİTAP AĞAÇLARDAN TOPLANACAK

Kocaelilerin fuar öncesi büyük bir heyecanla beklediği, artık fuar ismiyle özdeşleşmiş bir gelenek olan kitap toplama etkinliği, 6 Ekim Cuma sabahı tekrar canlanacak.

Cumhuriyet Bulvarındaki ağaçlar, bir Kitap Fuarı geleneği olarak tekrar kitaplarla süslenecek. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın da katılacağı etkinlik saat 7.30’da başlayacak. Bu etkinlikte tarihi çınar ağaçlarına asılacak 5 bin adet kitap, Başkan Büyükakın, öğrenciler, işe giden vatandaşlar ve kitapseverler tarafından toplanacak.