Kocaeli’de Bozkırın Tezenesi Türkülerle Anıldı

Özel bir etkinliğe ev sahipliği yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Yaşayan İnsan Hazinesi” unvanını UNESCO’dan alan efsane sanatçı Neşet Ertaş’ı, vefatının 11. yılında anmıştır. Hissettiren Anma …

Özel bir etkinliğe ev sahipliği yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Yaşayan İnsan Hazinesi” unvanını UNESCO’dan alan efsane sanatçı Neşet Ertaş’ı, vefatının 11. yılında anmıştır.

Hissettiren Anma Etkinliği

Doğu Kışla’da gerçekleştirilen anma töreninde, Neşet Ertaş’ın ölümsüz türküleri Kocaeli halkına yeniden sunuldu. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz, Büyükşehir Koordinatörü Hasan Ayaz, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda Kocaelili’nin katılım gösterdiği etkinlik, Neşet Ertaş’ın hayat hikayesini anlatan bir video gösterimi ile başladı. Konserin coşkulu izleyici kalabalığı, türkülere coşkuyla eşlik ederek, duygu yüklü bir akşam yaşadı.

Türkülerle Anıldı

Kocaeli’nin çeşitli derneklerinin desteğiyle gerçekleştirilen bu anma töreninde, sanatçının tanınmış türküleri yetenekli sanatçılar tarafından icra edildi. Kocaeli Niğdeliler Derneği, Kocaeli Yozgatlılar Derneği, Kocaeli Kırşehirliler Derneği ve diğer birçok dernek, bu özel geceye katkı sağladı. Neşet Ertaş’ın türküleriyle dolu bu gecede, katılımcılara unutulmaz anılar yaşatıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği bu etkinlik, Neşet Ertaş’ın Türk müziği tarihindeki benzersiz rolünü ve katkılarını anımsattı. Etkinlik, sanatçının müziğinin zaman geçse de unutulmadığını, her zaman kalplerde yaşadığını kanıtladı.