Kocaeli’de minik biniciler nefesleri kesti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen Eyüp Sabri Tuncer EQUIFIN Başlangıç ve Eğitim Seviyesi Ligi 2. Ayak yarışması sona erdi Minik biniciler nefesleri kesti.. ‘Sporun Başkenti …

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen Eyüp Sabri Tuncer EQUIFIN Başlangıç ve Eğitim Seviyesi Ligi 2. Ayak yarışması sona erdi

Minik biniciler nefesleri kesti.. ‘Sporun Başkenti Kocaeli’ sloganından yola çıkarak birçok şampiyona ve turnuvaya ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediyesi, sporun her türlüsüne destek vermeye devam ediyor.

Bu doğrultuda Türkiye Binicilik Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Eyüp Sabri Tuncer EQUIFIN Başlangıç ve Eğitim Seviyesi Ligi 2. Ayak yarışması Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Kocaeli Atlı Spor Kulübü manejinde gerçekleştirildi.

Binicilik sporunu geniş kitlelere yaymak amacıyla düzenlenen yarışmaya Kocaeli ve çevre illerden yaşları 6 ile 14 arasında değişen 50’ye yakın binici katıldı. İki gün boyunca süren yarışmalarda biniciler dereceye girmek için büyük çaba sarf ederken aileler de çocuklarının heyecanına ortak olarak büyük mutluluk yaşadı. Yarışmalar sonunda dereceye giren binicilere kupa ve madalyalarını TBF Genel Sekreter Yardımcısı Önder Karaeş, Kocaeli Atlı Spor Kulübü Başkanı Savaş Demirtaş ve Atlı Spor Kulübü Yöneticisi Fikret Yıldız takdim etti.