Kocaeli’deki Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası nefes kesti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde ve Türkiye Motosiklet Federasyonu işbirliğiyle Kocaeli’de ilk kez düzenlenen Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası nefesleri kesti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin …

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde ve Türkiye Motosiklet Federasyonu işbirliğiyle Kocaeli’de ilk kez düzenlenen Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası nefesleri kesti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde; Türkiye Motosiklet Federasyonu işbirliğiyle Kocaeli’de ilk kez düzenlenen Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 1. ayak yarışlarını çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi.

Özellikle flyboard mücadelesi renkli görüntülere sahne oldu. Bu sınıfta 3 dakika içerisinde hünerlerini sergileyen sporcular, bu sürenin bitiminin ardından izleyiciler için 2 dakikalık bir gösteri de gerçekleştirdi. Su jetinde olduğu gibi flyboard yarışmasında da sporcular bol bol alkış aldı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nda özellikle sporcuların aksiyon dolu mücadeleleri vatandaşlar tarafından alkışlarla takip edildi. Yarışlar açık, pro1 stock (0-179 beygir), pro2 stock (180 beygir ve üzeri), kadınlar kupası, gençler, flyboaard ve drag sınıflarında yapıldı. 7 kategoride 44 sporcunun mücadele ettiği şampiyonanın 1. ayak yarışlarında nefes kesen Flyboard ve jet ski gösterileri Kocaelililerin büyük beğenisini kazandı.

DERECEYE GİREN SPORCULAR

Şampiyonada Stock Pro1 kategorisinde Serdar Ata birinci, Furkan Yılmaz ikinci, Enes Doğukan Akgün üçüncü oldu.

Stock Pro2 kategorisinde ise Derin Sağun birinci, Tayfun Borazan ikinci, İlyas Şahin üçüncülüğü elde etti.

Open kategorisinde Uğur Piro birinci, Kahraman Aktaş ikinci, Kaan Şanver oldu.

Drag kategorisinde de Hakan Akgün birinci, Kaan Şanver ikinci, Nihat Baldemir üçüncülüğe ulaştı.

Flyboard da ise Kahraman Aktaş birinci, Doğukan Çelik ikinci, Uğur Piro üçüncü oldu.

Kadınlar kategorisinde de Mine Demirbaşa, birinci, Ekatarina Borazan ikinci, Selçin Ata üçüncü oldu.

Gençler sınıfında da birinci Demir Ata, ikinci de Mert Bozdağ sıralaması oluştu.

Şampiyonada dereceye giren sporculara ödülleri ve kupaları düzenlenen törenle verildi.