Kocaeli’nin dijital arşivi oluşturuluyor

‘Sevdamız Kocaeli’ isimli mobil uygulama, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilmiş olup, üç ay içerisinde toplam 5 bin 506 fotoğrafa ulaştı. Eylül ayı ödülleri de …

‘Sevdamız Kocaeli’ isimli mobil uygulama, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilmiş olup, üç ay içerisinde toplam 5 bin 506 fotoğrafa ulaştı. Eylül ayı ödülleri de sahiplerini buldu.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli’nin fotoğrafik belleğini yaratmayı hedefleyen ‘Sevdamız Kocaeli’ mobil uygulaması, başarılı fotoğrafçıları ödüllendirilmeye devam etmektedir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve en iyi fotoğrafların paylaşıldığı Fotoğraf Platformu uygulaması, bu alanda ilgili kişilerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Temmuz ayında başlatılan sevdamızkocaeli.com digital fotoğraf platformu, her ay en yüksek puanı alan 5 kişiye ödül dağıtmaktadır. Açık bir interaktif platform olan Sevdamız Kocaeli uygulaması, özellikle fotoğraf odaklıdır.

3 AYDA 1.487.345 GÖRÜNTÜLEME

Kullanıcıları kendi çektikleri çeşitli temalara sahip fotoğrafları paylaşma ve genel beğeniye sunma imkanı sunan bu platform, hizmete açıldığı ilk günden bu yana 1 milyon 487 bin 345 görüntülemeye ulaştı. Temmuz ayından bu yana platforma üye olan fotoğrafseverlerin yüklemiş olduğu toplam 5 bin 506 fotoğraf arasından en yüksek puanı alan 5 fotoğraf sahibi ödüllendirildi. Eylül ayında sıkı bir yarışma sonucunda ilk beşi belirlendi: Birinci olan Burak Fatih Arslan toplam 52 bin 635 puan toplarken, Salih Bozkaya 52 bin 352 puanla ikinci, Mert Uçar 51 bin 114 puanla üçüncü, Efkan Yücel 8 bin 58 puan alarak dördüncü ve İlayda Bezir ise 5 bin 262 puanla beşinci oldu.

Dijital platforma üye olan ve ikinci olan Salih Bozkaya, hizmetin önemini belirterek, arkadaşı sayesinde platformun varlığından haberdar olduğunu ve fotoğraflarını çok beğendiği için gönderdiğini ifade etti. Bozkaya, “Bu platformu çok beğendim, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Fotoğrafla ilgilenen herkesin katılmasını tavsiye ederim. Bu fırsatı bize sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkürlerimi sunarım” şeklinde konuştu.

Eylül ayında elde ettiği puanlarla beşinciliği kazanan İlayda Bezir duygularını “Sevdamız Kocaeli Platformunu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Instagram hesabı üzerinden öğrendim. Beğendiğim fotoğraflarımı paylaşmak ve bu alanda başarılı olan diğer fotoğrafları keşfetmek beni çok mutlu etti. Kendi şehrimin muhteşem fotoğraflarını görmek gerçekten çok heyecan verici. Bu platformu oluşturan herkese minnettarım” şeklinde açıkladı.