Konya Selçuklu’da ‘Sıfır Atık’ Kazananları Ödüllendirildi

Konya Selçuklu’da ‘Sıfır Atık’ kazananları ödüllendirildi. Konya’da Selçuklu Belediyesi tarafından sıfır atık bilincinin oluşturulması amacıyla düzenlenen “Okullar Arası Sıfır Atık Yarışmasının” ödül töreni gerçekleştirildi. Sıfır …

Konya Selçuklu’da ‘Sıfır Atık’ kazananları ödüllendirildi. Konya’da Selçuklu Belediyesi tarafından sıfır atık bilincinin oluşturulması amacıyla düzenlenen “Okullar Arası Sıfır Atık Yarışmasının” ödül töreni gerçekleştirildi.

Sıfır atık konusunda birçok platformda faaliyetler yürüten Selçuklu Belediyesi, gelecek nesiller için de yeni çalışmalar ortaya koyuyor. Bu kapsamda Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen ve geçtiğimiz günlerde sonuçlanan “Okullar Arası Sıfır Atık Yarışmasının” ödül töreni Sille Seyir Tepesi’nde gerçekleştirildi.

Ödül törenine Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit katıldı, Törene Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür Yardımcısı Özgür Somuncu, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar’ın yanı sıra yarışmaya katılan ve dereceye giren okulların idareci, öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı.

Ödül töreni organizasyonu öncesinde ilkokul kategorilerinde en çok atık toplayarak birinci olan Özel İdare 100. Yıl İlkokulu öğrencileri için “Sıfır Atık Pikniği” düzenlendi. Sıfır Atık ilkelerine uygun olarak gerçekleştirilen piknikte, çevre duyarlılığı dikkate alınarak plastik ürünler yerine cam ürünler tercih edildi.

Seyir Tepesi’ne gelen veliler pikniklerini yaparken çocuklar da Selçuklu Belediyesi tarafından oluşturulan etkinlik alanında Sıfır Atık temalı Nasrettin Hoca Oyunu, sahne gösterileri, şişme oyun grupları ve atölye çalışmaları ile gün boyu eğlendi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop çocuklara çevreye ve sıfır atığa gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek onlarla yakından ilgilendi.