Konya Selçuklu’ya ‘Ruh Sağlığı Merkezi’ yapılacak

Selçuklu Belediyesi, Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü işbirliği ile Yazır Mahallesine kazandırılacak Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı …

Selçuklu Belediyesi, Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü işbirliği ile Yazır Mahallesine kazandırılacak Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi için protokol imza töreni düzenlendi.

Selçuklu Belediyesi sağlık alanında yaptığı yatırım ve işbirliklerine bir yenisini daha ekliyor. Yazır Mahallesine kazandırılacak Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi Binası için protokol imza töreni düzenlendi.

Selçuklu’da sağlık alanında önemli bir eksikliği giderecek olan merkezin yapımı için Selçuklu Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen protokol imza törenine Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Koç, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hülya Şevik katıldı.

Selçuklu için çok önemli bir projenin protokolünde birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “İnşallah hem Sağlık İl Müdürlüğümüz hem de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğümüz ile ortak bir protokol kapsamında şehrimize yeni bir sağlık hizmeti kazandıracağız. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi bizim için önemli bir proje. Selçuklu Belediyesi olarak özellikle üzerinde durduğumuz Aile Gelişim Merkezi Projemizin inşallah bileşenlerini oluşturacak. Çünkü toplumumuzun her kesiminden insanın faydalanabileceği, sağlık hizmeti alabileceği, belli alanlarda danışmanlık hizmeti alabileceği, belli alanlarda rehabilitasyon hizmeti alabileceği merkezlere özellikle ihtiyacımız var” dedi.