Konya’da 120 yıllık cami restore ediliyor

Konya’nın tarihi değerlerine sahip çıkan Konya Büyükşehir Belediyesi, Beyşehir ilçesine bağlı Kurucuova Mahallesinde bulunan 120 yıllık camiyi de restore ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur …

Konya’nın tarihi değerlerine sahip çıkan Konya Büyükşehir Belediyesi, Beyşehir ilçesine bağlı Kurucuova Mahallesinde bulunan 120 yıllık camiyi de restore ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak tarihi değerlerin korunması ve gelecek nesillere aktarılması için önemli çalışmalara imza attıklarını belirtti.

Konya’nın binlerce yıllık tarihiyle her köşesinde eşsiz değerler barındırdığına dikkat çeken Başkan Altay, “Şehirler kültürleriyle yaşar, kültürleriyle yükselir. Büyükşehir olarak şehrimizin tüm kültürel ve tarihi değerlerini korumak ve aslına uygun olarak restore etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda yürüttüğümüz çok farklı restorasyon çalışmalarından biri de Beyşehir ilçemize bağlı Kurucuova Mahallemizdeki 120 yıllık camimiz. Asırlık camimizde aslına uygun olarak restorasyon çalışmalarına başladık. En kısa sürede tamamlayarak camimizi yeniden ibadete açmayı arzu ediyoruz. Maliyeti 12 milyona yaklaşan restorasyon çalışmamız ilçemize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.