Köyceğiz’de Öğrencilere Özel Mevlid-i Nebi Programı

Köyceğiz’de öğrencilere özel düzenlenen Mevlid-i Nebi programıyla Peygamber Efendimiz’in gençlere olan sevgisi ve onları ilimde nasıl teşvik ettiği vurgulandı. Köyceğiz Döğüşbelen Ortaokulu’nda Anlamlı Etkinlik Muğla’nın …

Köyceğiz’de öğrencilere özel düzenlenen Mevlid-i Nebi programıyla Peygamber Efendimiz’in gençlere olan sevgisi ve onları ilimde nasıl teşvik ettiği vurgulandı.

Köyceğiz Döğüşbelen Ortaokulu’nda Anlamlı Etkinlik

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde, Mevlid-i Nebi Haftası vesilesiyle, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) hatırlatıldı ve onun gençlere olan sevgisi vurgulandı. Döğüşbelen Ortaokulu’nda gerçekleşen bu etkinlik, öğrencilere yönelik özel bir programla düzenlendi.

Etkinlik, Köyceğiz İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ve Aile ve Dini Rehberlik Bürosu iş birliğiyle gerçekleştirildi. Programın başlangıcında Döğüşbelen Merkez Camii İmam-Hatibi Yasin Yıldırım, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı. Ardından, Mevlid-i Nebi Haftası için hazırlanan sinevizyon gösterisi izlendi. Programın devamında iki farklı oturumla sunum ve konferans gerçekleştirildi.

İlk oturumda, İlçe Vaizi Rauf Evleksiz’in konuşmasıyla, Peygamber Efendimiz’in gençlere verdiği değer ve onların ilimdeki gelişimine olan inancı anlatıldı. İkinci oturumda ise Vaiz Belkıs Ulusan, Peygamber Efendimiz’in gençlere özel gösterdiği hoşgörü ve onların bilimsel alanda gelişmeleri için sağladığı kolaylıkları aktardı.

Bu özel programa, din görevlileri, öğrenciler, eğitimciler ve idareciler olmak üzere birçok kişi katıldı. Etkinlik, öğrencilere Peygamber Efendimiz’in gençlere olan sevgisi ve onları nasıl teşvik ettiği hakkında bilgiler sunarak sona erdi.