Kütüphane ve Taziye Evi Adana Hadırlı’ya…

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Hadırlı Mahalle Merkezi’nin açılışı tamamlandı. 2 katlı olan ve toplam 260 metrekareye yayılan mahalle merkezi, taziye ve kütüphane değerlendirilecek bölüme sahip. …

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Hadırlı Mahalle Merkezi’nin açılışı tamamlandı. 2 katlı olan ve toplam 260 metrekareye yayılan mahalle merkezi, taziye ve kütüphane değerlendirilecek bölüme sahip.

ADANA (İGFA) – Açılışa siyasetçler, meclis üyeleri, muhtarlar ve Adanalılar katıldı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, zor zamanlar geçirdiklerini, fakat Adana’ya adil hizmet getirmeyi kendilerine görev bildiklerini ifade etti. Karalar, “Pandemi ve depremler nedeniyle çeşitli sorunlar yaşadık ve bu sorunları aşmak için engellere de rastladık. Bir dönem borcu gelirinin dört katı olan Adana Büyükşehir Belediyesi’ni, geliri borcunun dört katı olan bir belediye haline getirdik. Adana’nın geleceğini parlattık. Şimdi kimseye ihtiyacımız yok. Adana Büyükşehir Belediyesi’ni borçlanmadan ciddi projeler gerçekleştirebilen bir belediye haline getirdik,” dedi.

Açılan Hadırlı Mahalle Merkezi hakkında da bilgi veren Başkan Karalar, “Çeşitli boyutlarda kütüphaneler açtık. Bunun bir örneği de burası. ‘Bir kütüphane bir cezaevini kapatır’ derler. Alt katı da taziye evi olarak kullanılacak. Yer problemimizi çözebilirsek, burada daha büyük bir taziye evi için ilk adımı atacağız. Kurs merkezlerimiz hizmetlerine devam ediyor, yurtlar açıyoruz. Adana önceden böyle hizmetler sunmamıştı. Kreşler açıyoruz ve yakın zamanda yeni olanlarını inşa edeceğiz. Taziye evlerini artırıyoruz. Tüm bunlar ve diğer hizmetler için durmaksızın çalışıyoruz. Bu yüzden sürekli sizinle olamadığımız zamanlar olabilir, bize kızmamanızı talep ediyoruz. Tek hedefimiz, sizlere ve halkımıza daha iyi hizmet vermek. Adana’nın her yerinde projelerimiz var. Alt geçitler inşa ediyoruz, borçlanmadan yüzlerce iş makinesi ve otobüs aldık. Çok çalışıyoruz çünkü Allah işçiyi sever ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ‘Ülkesini en çok seven görevini en iyi yapan kişidir’ demiştir.”