Lise Girişimcilik Programı’na GençBizz Başvuruları Başladı

5 ila 30 yaş arasındaki çocuklar ve gençlerin girişimcilik becerilerini ve 21. yüzyıl yeteneklerini geliştirmek amacıyla deneyim temelli programlar tasarlayarak uygulayan Genç Başarı Eğitim Vakfı, …

5 ila 30 yaş arasındaki çocuklar ve gençlerin girişimcilik becerilerini ve 21. yüzyıl yeteneklerini geliştirmek amacıyla deneyim temelli programlar tasarlayarak uygulayan Genç Başarı Eğitim Vakfı, GençBizz Lise Girişimcilik Programı için başvuruları kabul etmeye başladı.

İSTANBUL (İGFA) – Program, lise öğrencilerinin global, sosyal veya kişisel bir sorunu belirlemesi ve bir çözüm geliştirmesi ile başlıyor. Gençler, girişimcileri ve onları destekleyen öğretmenlerinin yönlendirmesi altında kendi girişimlerini oluşturarak hedefledikleri sorunları çözüyorlar.

Program dahilinde, görev bölümünden sermaye yaratmaya, pazar araştırmasından bir ürün veya hizmetin gerçekten üretilip satılmasına ve program sonunda girişimlerin tasfiyesine kadar bir işletmenin tüm evrelerini içeriyor. GençBizz Lise Girişimcilik Programı’na başvurmaları için öğretmen ve öğrencilere çağrı yapılıyor.

Genç Başarı Eğitim Vakfı, Türkiye’de 24 yıldır yürüttüğü ve 123’den fazla ülkede uygulanan GençBizz Lise Girişimcilik Programı’nı ülkemizin her yerinden tüm öğretmen ve öğrencilere açıktır.

Genç Başarı Eğitim Vakfı Genel Müdürü Seçil Yıldırım Çelebi, 2022-2023 öğretim yılında GençBizz Lise Girişimcilik Programı’nın öğretmenlerine uygulayacakları Öğretmen Gelişim Programı ile öğretmen gelişimine devamlı destek vereceklerini belirtti. Çelebi, “GençBizz Lise Girişimcilik Programı’nı yürüten öğretmenlerimizin %100’ü programın, öğrencilere özgüven ve yapabilme becerisi kazandırdığını söylüyor. Yakın gelecekte toplum ve ekonomiye yön verecek gençlerimizi GençBizz ile tanıştırmak için öğretmenlerimizi programa davet ediyoruz.” dedi.

Başvuru ve Kayıt İçin tıklayabilirsiniz