Malatya’da Başkan Gürkan, ‘Kuzey Kuşak Yolunu’ yerinde inceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kuzey Kuşak Yolunda incelemelerde bulunarak yol yapım çalışmalarının son durumu hakkında bilgiler verdi. Ulaşım noktasında Malatya genelinde yoğun bir …

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kuzey Kuşak Yolunda incelemelerde bulunarak yol yapım çalışmalarının son durumu hakkında bilgiler verdi.

Ulaşım noktasında Malatya genelinde yoğun bir çalışma içerisinde olan Büyükşehir Belediyesi, yeni açılan cadde, bulvar ve çevre yolları ile Malatya’nın geleceğine yatırım yapmaya devam ediyor.

Bu kapsamda yol yapım çalışmalarını vardiyalı olarak sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kuzey Kuşak Yolundaki çalışmalarını Temmuz ayı sonuna kadar tamamlamayı hedefliyor.

Kuzey Kuşak Yolunda sona yaklaşıldığını ve çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirten Başkan Gürkan, “Bilindiği gibi Malatya’nın tek bir ana arter yolu vardı. Ancak bu yol Malatya için yetersiz kalıyordu. Bu doğrultuda amacımız Malatya’yı tek arterli bir çevre yoluna mahkûm olmaktan kurtarıp birden fazla ulaşım arteri olan bir yapıya kavuşturmaktı ve çalışmalarımız da bu yönde oldu. Anayurt Bulvarı, Danişmend Gazi Bulvarı, Alper Tunga Bulvarı, Güldal Akşit Bulvarı’nı inşa ederken, Kuzey Kuşak ve Güney Kuşak yollarını da inşa ediyoruz. Bilindiği gibi Malatya trafiğini ciddi anlamda rahatlatacak en önemli yol çalışmalarından biri Kuzey Kuşak Yoluydu ve bu noktada Kuzey Kuşak Yolumuzda çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Arkadaşlarımız vardiyalı bir şekilde çalışarak Temmuz ayı sonuna kadar Kuzey Kuşak Yolundaki çalışmaları tamamlayacaklar. Burada altyapı çalışmaları tamamlandı ve üstyapı çalışmaları başladı. İnşallah Kuzey Kuşak Yolumuzun devreye girmesiyle birlikte Malatya’mızı mevcut tek arterli yoldan kurtararak sürücülerimizi daha konforlu ve güvenli bir yol aksına kavuşturmuş olacağız.” dedi.