Manisa Büyükşehir Meclisi, Şehitlerini Andı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, son gerçekleşen Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde hayatını kaybeden Alaşehirli …

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, son gerçekleşen Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde hayatını kaybeden Alaşehirli polis memuru Hüseyin Şimşek ve diğer şehitlerimizi rahmetle anarak, vatanımız için gösterdikleri kahramanlıkları takdir etti.

Başkan Ergün’den Şehitlerimize Rahmet ve Minnet

Ergün, şunları söyledi: “Barış Pınarı Harekatı’nda şehadete ulaşan hemşerimiz Hüseyin Şimşek’in kahramanlığı, vatanın bölünmez bütünlüğü için mücadele eden tüm şehitlerimizin fedakarlıklarının bir yansımasıdır. Bu vesileyle, Pençe-Kilit operasyon bölgesinde ve ülkemizin dört bir yanında canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”

Başkan Ergün, geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden kişilere de değindi. Danışmanı Azmi Açıkdil’in ağabeyi Ali Rıza Açıkdil, Gördes ilçesinin Sarıaliler Mahallesi Muhtarı İzzettin Solak ve diğer tüm hemşerilerini rahmetle andı. Ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti.

Manisa İtfaiyesi Libya’da Görev Başında

Öte yandan, Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerin Libya’da AFAD tarafından görevlendirildiğini ve sel felaketi sonrası bölgede çalışmalara devam ettiğini aktardı. Ergün, “Libya’da büyük bir sel felaketi yaşandı. AFAD’ın görevlendirmesiyle orada bulunan İtfaiye Dairesi ekiplerimiz, bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerimize kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Ergün’ün bu açıklamaları, hem vatan için canını feda eden şehitlerimize duyulan minneti bir kez daha teyit etti hem de yurt dışında yaşanan felaketlere karşı Türkiye’nin dayanışma ruhunu vurguladı.