Manisa Karakurt AAT sertifikasını yeniledi

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından başarıyla işletilen Karakurt Atıksu Arıtma Tesisi, 5 yıl geçerli olan ‘Enerji Gideri Geri Ödeme Belgesi’ni Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl …

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından başarıyla işletilen Karakurt Atıksu Arıtma Tesisi, 5 yıl geçerli olan ‘Enerji Gideri Geri Ödeme Belgesi’ni Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü yetkililerinin incelemesinin ardından yeniledi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir Manisa bırakmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığı bünyesinde başarıyla işletilen Karakurt Atıksu Arıtma Tesisi’nin ‘Enerji Gideri Geri Ödeme Belgesi’ yenilendi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü yetkililerinin incelemelerinin ardından tesisin ilgili mevzuata göre başarılı bir şekilde işletildiği tespit edilerek 5 yıl geçerli olan belge kuruma verildi.

Enerji Gideri Geri Ödeme Belgesi alabilmek için tesisin çevre izin ve lisans sürecini tamamlamış olması ve ilgili mevzuata göre başarılı bir şekilde işletilmesi gerekiyor. Mevzuata uyan ve belgeyi almaya hak kazanan her tesis ile enerji teşviklerinden yararlanarak kurum bütçesi korunuyor, dolayısıyla Manisa ve Manisalılar kazanıyor.