Manisa MASKİ’den gerçekçi tatbikat

MASKİ Genel Müdürlüğü, acil durumlarda hizmet binasının tahliye ve müdahale hızını arttırmak amacıyla yangın ve kurtarma tatbikatı düzenledi. Tatbikat başarıyla tamamlandı. Manisa Su ve Kanalizasyon …

MASKİ Genel Müdürlüğü, acil durumlarda hizmet binasının tahliye ve müdahale hızını arttırmak amacıyla yangın ve kurtarma tatbikatı düzenledi. Tatbikat başarıyla tamamlandı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kurum içerisinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve düzenli bir şekilde yürütülmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmeliği gereğince yangın ve kurtarma tatbikatı düzenlendi. MASKİ Acil Durum Ekipleri tarafından düzenlenen tatbikata MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, MASKİ Daire Başkanları, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi’nden İş Güvenliği Uzmanı ve personel katıldı.

TATBİKAT BAŞARILI BİR ŞEKİLDE YAPILDI

MASKİ Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen tatbikat, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı işbirliğinde gerçekleştirildi. MASKİ Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen tatbikatta, yangın anında binanın hızlı ve güvenli bir şekilde boşaltılması ve olası yaralanmalara acil müdahale konuları ele alınarak başarıyla gerçekleştirildi.

Tatbikat sonrası açıklamalarda bulunan Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Bahadır Belek, “Kurumumuzda her zaman olması muhtemel olan yangın tatbikatı düzenledik. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Sağlık İşleri Daire Başkanlıklarımız ve bu işte görevli personelimiz büyük bir ciddiyetle görevlerini yerine getirdiler. Hesapladığımız süre içerisinde bina boşaltılmış ve tedbirler alınmıştır. İnsan sağlığı ve güvenliğinin her şeyden önce geldiğini unutmadan çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütmek zorundayız.” dedi.