Manisa’da 12 milyonluk içme suyu çelik hattı devreye alındı

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Manisa merkeze ulaşan içme suyunun verimliliğini arttırmak için 12 Milyon TL yatırımla hayata geçirilen Ilıca İçme Suyu Üretim Tesisi ile …

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Manisa merkeze ulaşan içme suyunun verimliliğini arttırmak için 12 Milyon TL yatırımla hayata geçirilen Ilıca İçme Suyu Üretim Tesisi ile Akpınar İçme Suyu Dağıtım Tesisi arasındaki içme suyu kolektör hattı döşeme çalışmasını yerinde inceledi.

Manisa’da 12 milyonluk içme suyu çelik hattı devreye alındı. Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, küresel ısınma ve iklim değişikliği nedeniyle tüm dünyada etkisini göstermeye başlayan kuraklık tehdidine karşı il merkezinde su verimliliğini arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Ilıca İçme Suyu Üretim Tesisi’nde 7 milyon 200 bin TL’lik yatırımla 8 yeni sondaj kuyusu açıldı.

Ilıca’dan Akpınar’a su taşıyan mevcut hattın ekonomik ömrünü tamamlaması nedeniyle çelik içme suyu kolektör hattı da döşendi. 12 milyon TL’lik yatırımda artık son aşamaya gelindi.

Sondaj kuyularının yeni hatta bağlantısı kısa süre içinde yapılacak. Bu sayede mevcut hattan kaynaklanan su kayıp kaçaklarının önüne geçilecek. Ayrıca SCADA sistemi ile 7/24 izlenebilecek. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay da bölgedeki çalışmalara inceleme ziyaretinde bulundu. Aslay’a Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanı Kemal Anaç, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, İçme Suyu Dairesi Başkanlığı Şube Müdürleri İlker Kılıç ve Recep Günay, MASKİ Basın Danışmanı Göksel Topçu ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.