Manisa’da damızlık koçlar yetiştiricilere teslim ediliyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, ‘Küçükbaş Hayvancılıkta Sürü Geliştirme Projesi’ kapsamında yüzde 75 hibeli 500 baş damızlık koç dağıtımını tamamladı. Damızlık …

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, ‘Küçükbaş Hayvancılıkta Sürü Geliştirme Projesi’ kapsamında yüzde 75 hibeli 500 baş damızlık koç dağıtımını tamamladı.

Damızlık koçları hayvan yetiştiricilerine teslim eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, damızlık koç desteğiyle Manisa’da sürü verimliliğinin daha da artacağını ve üreticilerin bundan faydalanacağını belirtti.

‘Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü Geliştirme Projesi’ kapsamında il genelinde 500 adet damızlık koçun dağıtımı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün katılımıyla tamamlandı. Manisa Canlı Hayvan Borsası’nda düzenlenen törende Yunusemre, Şehzadeler, Saruhanlı ve Turgutlu ilçelerindeki hayvan yetiştiricilerine yüzde 75 hibe destekli damızlık koçları teslim edildi.

Törene Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Memiş, İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, MHP MYK Üyesi Mehmet Ödevli, İl Başkanı Cüneyt Tosuner, İl Başkanı Nazmi Akçay, Törene Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar, Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ, Daire Başkanları, Ziraat Odası Başkanları, Mahalle Muhtarları ve hayvan yetiştiricileri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ, kırsal kalkınmanın sağlanmasında verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Manisa’yı arıcılıkta marka kent yapma hedefleri olduğunu belirten Başkan Ergün, “Bu noktada Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımız bünyesinde önemli çalışmalar yürütüyoruz. Gölmarmara ilçemizde Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi’ni hayata geçirdik. Yaklaşık 4 ay önce hayata geçirdiğimiz bu merkezde ilk ana arıların üretimini sağladık ve geçtiğimiz gün 47 üreticimize 470 adet ana arı teslim ettik” dedi.