Manisa’da öğretmenler korosu ilk konserini verdi

Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün desteğiyle akademik eğitimlerinin ardından öğretmenleri dinlemek amacıyla kurulan Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi öğretmenler korosu ilk konserini verdi. Manisa’da kurulan …

Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün desteğiyle akademik eğitimlerinin ardından öğretmenleri dinlemek amacıyla kurulan Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi öğretmenler korosu ilk konserini verdi.

Manisa’da kurulan öğretmenler korosu ilk konserini Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Millet Çarşısı’nda verdi.

Konseri Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş izledi.

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, koronun hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Mustafa Dikici, “Öğretmenlerimiz güzel bir performans ortaya koydular. Bütün bir yıl boyunca yapmış oldukları çalışmaları sergilediler. Milli Eğitim Bakanlığımız 1-7 Haziran tarihleri arasında Hayat Boyu Öğrenme Haftası düzenliyor. Kursiyerlerimizin bir yıl boyunca yaptıkları çalışmalar bu hafta sergileniyor. Bunu öğretmenler korosuyla zenginleştirmek çok önemliydi. Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze bu imkanı sağladıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz ise, “Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi öğretmenlerimiz koro şefi Gül İmren yönetiminde çok güzel bir konser verdiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda çeşitli meslek dallarında çeşitli korolarımız olacak” dedi.

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Bozoğlu ise, “Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi öğretmenleri akademik eğitimin ardından dinlenme niyetiyle koroya başladılar. Ortaya güzel bir sonuç çıktı. Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi öğretmenleri bugün muhteşem bir konser verdi. Hepsini tebrik ediyorum. İzleyenlere güzel bir akşam yaşattılar. Böyle güzel etkinlikler bize yakışıyor” dedi.