Manisa’daki çilek üreticilerine bir destek daha

Her zaman üreticinin yanında olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Salihli ve Kula’da çilek üreticilerinin kullanımı için Gökeyüp Mahallesi’ndeki üreticilere malç naylonu temin etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi, …

Her zaman üreticinin yanında olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Salihli ve Kula’da çilek üreticilerinin kullanımı için Gökeyüp Mahallesi’ndeki üreticilere malç naylonu temin etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, çilek üreticilerinin üretim maliyetlerini düşürmek amacıyla il genelinde çilek üretiminin yoğun olarak yapıldığı Köprübaşı, Kula ve Salihli ilçelerindeki üreticilere yüzde 75 hibeli malç naylonu temin ediyor.

Bu kapsamda Salihli’de Gökeyüp Mahallesi’nde düzenlenen törenle malç naylonları üreticilere teslim edildi.

Teslim törenine Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta, Salihli Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Mustafa Gün ve üreticiler katıldı.

Üreticilere Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileten Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, “Pandemi döneminde planladığımız çalışmalara giremedik. Belediye başkanımız bu dönemi tarım için öncelikli sektör ilan etmişti. Son yıllarda çiftçimizin yanında olmak için projeler yapıyoruz. Burada daha önce tarımsal örtü desteği vermiştik. Şimdi de malç naylonu desteğimizi hayata geçiriyoruz. Çileğin yoğun olarak üretildiği Salihli Gökeyüp Mahallesi, Köprübaşı ve Kula ilçelerimizde yüzde 75 hibe ile bu desteği sağlıyoruz” dedi.