Manisa’daki Vektör Üremelerine Karşı İlaçlama

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, belirli bir program dahilinde haşere kontrol çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar sırasında, Şehzadeler ilçesinde bir işyerinin bodrumunda vektör üreme …

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, belirli bir program dahilinde haşere kontrol çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar sırasında, Şehzadeler ilçesinde bir işyerinin bodrumunda vektör üreme bölgesi belirlendi.

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında çoğalan sivrisinek ve karasineklerle mücadele amacıyla düzenli olarak larvasit uygulamalarını yürütüyor.

Vatandaşların talepleri doğrultusunda da çalışmalara devam ediliyor. Araştırmalar yapıldıkça yeni vektör üreme alanları belirleniyor. Şehzadeler ilçesi, İzmir Caddesi’ndeki bir işyerinin bodrumunda biriken atık suların vektör üreme alanı oluşturduğu tespit edildi. Bunun üzerine Haşereyle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Erhan İnce, 17 ilçede vektörle mücadele ettiklerini belirtti. İnce, “Manisa merkezindeki bir işyerinin bodrumunda biriken atık suların bir dizi vektörün üremesi için uygun bir ortam oluşturduğu belirlendi. Bu gibi durumlar karşısında vatandaşlardan dikkatli olmalarını ve durgun suların oluşmasına izin vermemelerini istiyoruz. Vatandaşlarımızın bu konuda dikkatli olmasını rica ediyoruz. Çevremizi temiz tutarak sağlığımızı koruyabiliriz.” dedi.