Manisalı gençler İtalya’da Türkiye’yi temsil etti

Erasmus kapsamında İtalya’nın Verona kentinde düzenlenen etkinliğe Magnesia Eğitim ve Kültür Derneği ve Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi işbirliğiyle katılan Manisalı gençler Türkiye’yi başarıyla temsil …

Erasmus kapsamında İtalya’nın Verona kentinde düzenlenen etkinliğe Magnesia Eğitim ve Kültür Derneği ve Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi işbirliğiyle katılan Manisalı gençler Türkiye’yi başarıyla temsil etti.

Magnesia Eğitim ve Kültür Derneği, Hasan Türek Anadolu Lisesi işbirliğiyle İtalya’nın Verona kentinde Erasmus+ projesi gerçekleştirdi.

“Combatting Media & Information Illiteracy to Raise Good Citizens” başlıklı projeye Türkiye’nin yanı sıra İtalya, Portekiz ve Bulgaristan’dan sorumlu kişiler katıldı.

Türkiye’yi iki İngilizce öğretmeni Ali Şahin Sarızeybek ve Pınar Şaşmaz ile dört dil bölümü öğrencisi Harun Ozan Kaya, Yaren Senem Erkol, Melek Demirtaş ve İdil Eren temsil etti.

Etkinlikler sırasında eğitimciler, proje konusu olan medya okuryazarlığı ile ilgili konuları tartıştılar. Aynı gün öğleden sonra profesyonel bir rehber eşliğinde Verona’daki önemli yerleri ziyaret ettiler. Daha sonra İtalyan öğrenciler ve bir öğretmen medyadaki sahte haberlerle ilgili sunumlar yaptı. İkinci gün, gazeteci Dr. Francesco Prando tarafından “Sahte Haber Fenomeni” konulu bir sunum yapıldı.

Bir sonraki bölümde ise Prof Deborah Gennaro tarafından “Veri ve Çevrimiçi Gizliliğin Korunması” ve “Dijital dünyada dengeyi bulmak” konulu sunumlar yapıldı.

Son gün ise tüm ülkelerden gelen öğrenciler “Yeni fobiler” konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.

Gruplar Verona’ya 1,5 saat uzaklıktaki Venedik’e kültürel bir gezi düzenledi. Türk öğretmen ve öğrenciler görevlerini eksiksiz yerine getirerek Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiler.