Manisalı öğrenciler Erasmus projesiyle enstrüman çalmayı öğrendi

İlkokul öğrencileri Erasmus projesi ile enstrüman çalmayı öğrendi. Erasmus+ k210 Müzik eğitimi projesi Türk Hava Kurumu İlkokulu’nda 2. yılını tamamladı. Öğrenciler proje sayesinde enstrüman çalmayı …

İlkokul öğrencileri Erasmus projesi ile enstrüman çalmayı öğrendi. Erasmus+ k210 Müzik eğitimi projesi Türk Hava Kurumu İlkokulu’nda 2. yılını tamamladı. Öğrenciler proje sayesinde enstrüman çalmayı öğrendi. Proje kapsamında yurt dışından gelen misafirlere okul şarkıları çalıp söylediler.

Türk Hava Kurumu İlkokulu, 3 yıllık bir proje olan ve bu yıl 2. yılını tamamlayan Erasmus+ k210 Müzik eğitimi projesini tanıttı.

Türk Hava Kurumu İlkokulu Müdürü Şerif Çelik, projenin öğrenciler için önemli olduğunu belirterek, proje sayesinde öğrencilerin enstrüman çalmayı öğrendiklerini, nota kullanarak okul şarkıları çaldıklarını ve okul şarkıları söylediklerini söyledi.

Projenin alt başlıklarından biri olan diğer kültür kurumları ile işbirliği kapsamında Yunusemre Halk Eğitim Merkezi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Gençlik Merkezi projemize çok değerli katkılarda bulundular. Yunusemre Halk Eğitim Merkezi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Projemiz devam etmekte olup, gidilecek ülkelerden elde edilecek sonuçlar sizlerle paylaşılacaktır” dedi.