Mardin’de geleceğin futbolcuları Faris Çalbay’a emanet

Mardinli teknik direktör Faris Çalbay, 2 yılda 2 farklı takımı şampiyon yaparak önemli bir başarıya imza attı. 2002 yılında Mardinspor’da profesyonel futbol hayatına başlayan başarılı …

Mardinli teknik direktör Faris Çalbay, 2 yılda 2 farklı takımı şampiyon yaparak önemli bir başarıya imza attı.

2002 yılında Mardinspor’da profesyonel futbol hayatına başlayan başarılı antrenör Faris Çalbay, 14 yıl boyunca çeşitli takımlarda futbol oynadı. Futbolu bıraktıktan sonra amatör liglerde antrenörlük yapan Çalbay, geçtiğimiz yıl Yalım Gençlik spor ile şampiyonluk yaşadı. Bu yıl Ömerlispor’un başına geçen başarılı teknik direktör, takımını Mardin 2. Amatör Lig’den 1. Amatör Lig’e çıkarmayı başardı.

Son 2 yılda çalıştırdığı 2 farklı takımla şampiyonluk yaşayan Teknik Direktör Faris Çalbay, futbolda hedefinin her zaman başarıya odaklanmak olduğunu söyledi.

2002 yılında Mardinspor ile profesyonel futbol hayatına başladığını belirten Çalbay, “Uzun yıllar Mardinspor’da oynadıktan sonra 14 yıl boyunca çeşitli takımlarda futbol oynadım. Kendime her zaman başarılı olmayı hedef koydum. Futbolu bıraktıktan sonra amatör liglerde teknik direktör olarak çeşitli takımlarda çalıştım. Son 2 yılda 2 farklı takımla şampiyonluk yaşadım. Ömerlispor ile Mardin 2. amatör ligden 1. amatör lige yükselerek şampiyon olduk. Şampiyonlukta büyük emeği olan tüm sporcularımı, teknik ekipte birlikte çalıştığım antrenörlerimi ve kulüp başkanımız ile tüm yönetici arkadaşlarımızı tüm Ömerli sporseverlere armağan ediyorum” dedi.

GELECEĞİN FUTBOLCULARINI YETİŞTİRİYORUM

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin futbol antrenörü olduğunu kaydeden Çalbay, “Geleceğin futbol yıldızlarını burada yetiştirmek için kolları sıvadık. Kursa katılan 8-13 ve 14-17 yaş arası 120 sporcumuz var. Mardin Büyükşehir Belediyesinin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlenen yaz spor okullarına destek veren Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mahmut Demirtaş’a ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterimiz Sayın Murat Süzen’e teşekkür ediyorum. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yaz spor futbol okullarına yoğun ilgi vardı.

Bu yıl 8-13 ve 14-17 yaş aralığındaki 120 çocuğumuza spor eğitimi veriyoruz. Bu kurslara katılan çocuklarımızda büyük bir gelişme var. Bu da çocuklarımızın okul hayatlarında ve sosyal hayatlarında daha başarılı olmalarını sağlıyor” dedi.

Ömerlispor Kulüp Başkanı Abdülkadir Yıldız ise bu yıl zorlu bir maratondan çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Yıldız, “Devre arasında Faris hocamızın gelmesiyle iyi bir çıkış yakaladık ve sonu da iyi oldu. Şampiyonluğu teknik heyetimize ve şampiyonlukta emeği geçen Ömerli sporseverlerine armağan ediyoruz.