Marmaris Kızılbük’te Toz Bulutu Endişe Yarattı

Marmaris’teki İnşaat Alanından Kaynaklanan Toz Bulutları Alarm Yarattı. Marmaris’e bağlı Kızılbük bölgesindeki inşaat alanından kaynaklanan toz bulutları, çevre sakinleri ve doğaseverleri tedirgin etti. Önceden birçok kez …

Marmaris’teki İnşaat Alanından Kaynaklanan Toz Bulutları Alarm Yarattı. Marmaris’e bağlı Kızılbük bölgesindeki inşaat alanından kaynaklanan toz bulutları, çevre sakinleri ve doğaseverleri tedirgin etti. Önceden birçok kez durdurulan bu inşaat, mahkeme kararıyla tekrar başlamıştı. Ancak, her gün meydana gelen toz bulutları sebebiyle, bölgede oturanlar bu inşaatın daha sıkı bir şekilde denetlenmesini talep etmekte.

Marmaris Kızılbük bölgesinde, inşaat çalışmalarından dolayı ortaya çıkan toz bulutları, hem çevre sakinlerini hem de söndürme ekiplerini endişelendirdi. Vatandaşlar bu bulutları sık sık yangın dumanıyla karıştırarak itfaiye ekiplerine ihbarda bulunuyor.

Sinpaş GYO AŞ’nin İnşaatı ve Toz Bulutu Problemi

İçmeler Mahallesi’nde yer alan ve Sinpaş GYO AŞ tarafından yapımı devam eden devre mülk ile otel inşaatı, Belediye tarafından birçok kez durdurulmuştu. Ancak, firma mahkemeden aldığı olumlu kararla inşaatına devam etmekte. Bu alandan yükselen toz bulutları, özellikle dağdan denize sarkan kum ve kaya parçaları nedeniyle denizin rengini değiştiriyor. Bu durum aynı zamanda, orman yangını riski nedeniyle hazır bekleyen söndürme ekiplerini de alarma geçiriyor.

Vatandaşlar ve Söndürme Ekipleri Tepkili

Toz bulutlarını yangın dumanıyla karıştıran birçok kişi, itfaiyeyi arayarak yangın ihbarında bulundu. Söndürme ekipleri konuya dikkat çekerek, “Bize sürekli yangın ihbarları geliyor. Yangın ihtimali üzerine hemen ilgili bölgeye yönlendiriliyoruz. Ancak, bu dumanların inşaattan kaynaklanan toz bulutları olduğunu gözlemliyoruz.” şeklinde belirtti.