MASKİ tarafından Manisa’da yağmur suyu ızgaraları temizlendi

MASKİ’den Manisa’da yağmur suyu ızgarası temizliği. MASKİ Genel Müdürlüğü, 75. Yıl Mahallesi’nde bulunan Küçük Sanayi Sitesi’nde çöpler nedeniyle tıkanan ve su taşkınlarına neden olan kanalizasyon …

MASKİ’den Manisa’da yağmur suyu ızgarası temizliği. MASKİ Genel Müdürlüğü, 75. Yıl Mahallesi’nde bulunan Küçük Sanayi Sitesi’nde çöpler nedeniyle tıkanan ve su taşkınlarına neden olan kanalizasyon hatlarında ve yağmur suyu ızgaralarında temizlik çalışması gerçekleştiriyor. Yunusemre ilçesine bağlı Yıl Mahallesi’nde ani yağışlarda

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yağışlı havalarda taşkınlara karşı önlem alarak vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla il genelinde kanalizasyon hatları ve yağmur suyu ızgaralarını temizlemeye devam ediyor.

Bu kapsamda Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri, Yunusemre ilçesi 75. Yıl Mahallesinde bulunan Küçük Sanayi Sitesinde sokak sokak temizlik çalışması gerçekleştiriyor. Ekipler, kanalizasyon hattı ve yağmur suyu ızgaralarında katı atıklar ve yabancı maddeler nedeniyle oluşan tıkanıklıkları temizleyerek su birikintilerine karşı önlem alıyor.

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Kırlı, “Yağmur suyu ve kanalizasyon giderlerinde zaman zaman sıkıntılar yaşanıyor. MASKİ Genel Müdürlüğü sokak sokak temizlik çalışması yürütüyor. İnşallah sorun çözüme kavuşacak. Emek verenlere teşekkür ediyorum” dedi.