Milas’ın güçlü kadınları el emeklerini sergiledi

Milas Belediyesi tarafından Mart ayında başlatılan ‘Örgü ve Amigurumi Kursu’nu tamamlayan 15 kursiyer, kurs süresince ürettikleri örgü çanta, dekorasyon ürünleri ve amigurumi bebekleri vatandaşların beğenisine …

Milas Belediyesi tarafından Mart ayında başlatılan ‘Örgü ve Amigurumi Kursu’nu tamamlayan 15 kursiyer, kurs süresince ürettikleri örgü çanta, dekorasyon ürünleri ve amigurumi bebekleri vatandaşların beğenisine sundu.

Milas Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde açılan ‘Örgü ve Amigurumi Kursu’ sona erdi.

Usta öğretici Melek Kaplan’ın eğitmenliğinde kursa katılan 15 kursiyer, 3 ay boyunca ürettikleri ürünleri Salı günü tarihi Çöllüoğlu Hanı’nda vatandaşların beğenisine sundu.

Kadınları sosyalleştirmek ve ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen kurs kapsamında haftanın iki günü bir araya gelerek örgü ve amigurumi kursu alan 15 kadın, hünerlerini Çöllüoğlu Han’da açtıkları sergiyle taçlandırdı.

Sergiyi gezen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, kadınların sosyalleşmesi için başlattıkları kursun sonunda sergilerini oluşturduklarını belirterek, “Ortaya çıkan ürünler büyük bir beceri eseri. Kursiyerlerimizi el emeği göz nuru ürünler ürettikleri için kutluyorum. En kısa zamanda yeni kurslarımıza başlayacağız” dedi.