Minik izcilerden Beylikdüzü’ndeki depremzedelere hediyeler

Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen ve ilçede geleneksel hale gelen Anne Çocuk Kampı’nda anneler, çocuklarıyla birlikte doğayla iç içe bir hafta sonu yaşadı.Minik izcilerden Beylikdüzü’ndeki depremzedelere …

Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen ve ilçede geleneksel hale gelen Anne Çocuk Kampı’nda anneler, çocuklarıyla birlikte doğayla iç içe bir hafta sonu yaşadı.Minik izcilerden Beylikdüzü’ndeki depremzedelere hediyeler.

İstanbul Beylikdüzü’nde macera parkurları ve izci oyunlarıyla eğlence dolu anların yaşandığı kampta düzenlenen atölye çalışmasında çocuklar, anneleriyle birlikte yaptıkları el emeği göz nuru eserleri depremden etkilenen çocuklara hediye edilmek üzere hazırladı.

Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Emel Turan, Belediye Meclis Üyesi Emine İhtiyar, Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Fidan Gül ve Beylikdüzü İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü (BİDOKS) Yönetim Kurulu Üyesi ve Kamp Koordinatörü Nihal Delibay izcilere madalya ve hediyelerini takdim etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Emel Turan, “Burada yapılan çalışmaların çok değerli olduğunu düşünüyorum. Umarım bu çalışmalar artarak devam eder. BİDOKS Kulübü ile yıllardır bu etkinlikleri yapıyoruz. Anne ve babalar çocuklarıyla birlikte yaz boyunca belirli zamanlarda bir araya geliyorlar. Beylikdüzü Belediyesi’nin gerçekleştirdiği etkinliklerde çocukları her zaman aramızda görmek istiyoruz” dedi. Çevreye ve doğaya saygılı olmak için atılan ilk adımın izcilik eğitimlerinde verildiğini belirten Meclis Üyesi Emine İhtiyar, “Çocuklar için yaptığımız etkinliklerde onların topluma iyi birer vatandaş olmalarını sağlamak istiyoruz. Burada olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.