Muğla’da Mor Hayat Projesi ile hükümlülere hijyen desteği

Muğla Büyükşehir Belediyesi Mor Hayat Projesi ile bugüne kadar 1759 hijyen paketi dağıttı. Türkiye’de bir ilk olan Mor Hayat Projesi ile cezaevlerindeki kadın hükümlülere ve …

Muğla Büyükşehir Belediyesi Mor Hayat Projesi ile bugüne kadar 1759 hijyen paketi dağıttı.

Türkiye’de bir ilk olan Mor Hayat Projesi ile cezaevlerindeki kadın hükümlülere ve çocuklarına destek olmaya devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılından bu yana 1.759 adet hijyen paketi dağıttı.

Muğla E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Seydikemer Eşen T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan kadın ve çocukların temel ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlatılan proje üçer aylık periyotlarla devam ediyor. Mor Hayat projesi ile bugüne kadar bin 703 kadın ve 56 çocuğa ulaşıldı.

Sosyal belediyecilik projeleriyle Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, her durumda tüm vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. İşledikleri herhangi bir suç nedeniyle hayatlarını cezaevinde geçirmek zorunda kalan kadınlar ve cezaevlerinde annelerinin yanında bulunan çocuklar için hayata geçirilen Mor Hayat Projesi, mahkumların ve çocukların sağlığı düşünülerek oluşturulan hijyen paketinden oluşuyor.

Proje ile içerisinde hijyenik ped, ağda, sabun, şampuan, bulaşık deterjanı, çamaşır deterjanı, diş macunu, diş fırçası, banyo lifi, kulak çöpü, ruj, çöp poşeti, topuk taşı, bulaşık süngeri, tarak gibi birçok hijyen ürününün bulunduğu paketler 3 ayda bir hükümlülere ulaştırılıyor.