Muğla’da ‘Oyuncak Kütüphanesi’ çocukların ilgi odağı oldu

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kütüphane mantığı ile çocuklara fırsat eşitliği yaratmak ve her çocuğun oyuncağa ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi bünyesinde kurduğu Oyuncak …

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kütüphane mantığı ile çocuklara fırsat eşitliği yaratmak ve her çocuğun oyuncağa ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi bünyesinde kurduğu Oyuncak Kütüphanesi, açıldığı 29 Nisan tarihinden bu yana miniklerin ilgi odağı oldu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Kütüphanesi açıldığı günden bu yana çocukların ilgi odağı oldu.

Oyuncak kütüphanesine bugüne kadar 137 üye kayıt yaptırdı, 305 ödünç oyuncak verildi ve 250 aile kütüphane hakkında detaylı bilgi almak ve kütüphaneyi gezmek için kütüphaneyi ziyaret etti. Oyuncak Kütüphanesi ayrıca 8 farklı etkinliğe ev sahipliği yaptı ve bu etkinliklerde 140 çocuğu ağırladı. 76 aile ve çocuk psikolojik danışmanlık hizmeti aldı.

Hafta içi 08.00-18.00 saatleri arasında aktif olan Oyuncak Kütüphanesi, daha fazla çocuğa ulaşmak için vatandaşlardan oyuncak bağışı bekliyor. Oyuncak bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar 444 48 01 Çağrı Merkezi’ni arayabilir ya da Fethiye, Ortaca, Marmaris, Menteşe, Milas ve Bodrum’daki Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmet birimlerine bırakabilir.