Muğla’daki üreticilere 4.500 kaba yem balyası dağıtılacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Kaba Yem Üretim Projesi için S.S. Madenler Tarımsal Sulama Kooperatifi ile protokol imzaladı. Protokol kapsamında 4500 adet yem balyası üreticilere ücretsiz olarak …

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Kaba Yem Üretim Projesi için S.S. Madenler Tarımsal Sulama Kooperatifi ile protokol imzaladı. Protokol kapsamında 4500 adet yem balyası üreticilere ücretsiz olarak dağıtılacak.

Muğla’daki üreticilere 4.500 kaba yem balyası dağıtılacak. Tarıma ve kooperatifçiliğe verdiği destekle Muğla’da üreticinin yanında olan Büyükşehir Belediyesi, Kaba Yem Üretim Projesi için S.S. Madenler Tarımsal Sulama Kooperatifi ile işbirliği protokolü imzaladı.

Büyükşehir Belediyesi’ne ait 41 metrekarelik tarım arazisine çok yıllık yem bitkisi (yonca) ekilecek ve yılda 5 hasattan elde edilecek yaklaşık 4500 adet kaba yem balyası kooperatif üreticilerine ücretsiz olarak dağıtılacak.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkta yüksek girdi maliyetleri nedeniyle çiftçilerin zor günler geçirdiği bu günlerde Büyükşehir Belediyesi, 96 üyeli S.S. Madenler Tarımsal Sulama Kooperatifi ile Kaba Yem Üretim Projesi için imzaları attı. 41 dönüm arazi üzerinde çok yıllık yem bitkileri (yonca) ekimi yapılacak. Bu taşınmazda vahşi sulamanın önüne geçilerek, doğru sulama prensipleri doğrultusunda sulama eğitimleri verilecektir. Bu sayede bölgedeki kooperatifler aracılığıyla hayvancılık yapan kooperatif ortağı çiftçilere kaba yem desteği sağlanacak. Yılda 5 kez hasat edilebilen yem bitkileri ile yaklaşık 4500 kaba yem balyası elde edilmesi hedefleniyor. Böylece hayvancılıkla uğraşan çiftçilere yaklaşık 675 bin TL değerinde kaba yem desteği sağlanmış olacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi S.S. Madenler Tarımsal Sulama Kooperatifi ile Kaba Yem Üretim Projesi imza töreninde konuşan kooperatif başkanı Erol Avcı, tarım ve hayvancılıkta büyük desteğe ihtiyaç duydukları bir dönemde Büyükşehir Belediyesi’nin desteğinin çok değerli olduğunu belirterek Başkan Gürün’e teşekkür etti.

Protokol imza töreninde konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, ülkelerin geleceğinin tarımda olduğunu, verimli topraklarıyla bir tarım kenti olan Muğla’da köylülere ve kooperatiflere her alanda destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Gürün, üreticilerle birlikte çalışarak üretmeye devam edeceklerini ve Muğla’nın marka ürünlerini tüm vatandaşlarımıza sunacaklarını belirtti.