Netflix’te Öne Çıkan Polisiye Filmler

Polisiye türü, heyecanı ve merakı sevdirenler için vazgeçilmezdir. Netflix, bu türde pek çok başyapıt sunmaktadır. Peki, bu filmler arasında hangileri en iyiler arasında yer alıyor? …

Polisiye türü, heyecanı ve merakı sevdirenler için vazgeçilmezdir. Netflix, bu türde pek çok başyapıt sunmaktadır. Peki, bu filmler arasında hangileri en iyiler arasında yer alıyor? Screen Rant’a göre, işte Netflix’teki en iyi 10 polisiye film:

1. The Irishman

Martin Scorsese imzalı bu filmde, Bufalino suç ailesine bağlı Frank Sheeran, geçmişiyle yüzleşirken bizlere nefes kesen bir hikaye sunuyor.

2. Kaçakçı (The Mule)

Ekonomik sorunlarla boğuşan bir bahçıvanın, Meksika uyuşturucu kartelinin kuryesi olmasının hikayesini konu alıyor.

3. Köstebek (Donnie Brasco)

New York mafyasına sızmak için gizli görevde olan bir FBI ajanının, mafya ile olan ilişkisi kariyerini ve yaşamını riske atar.

4. Halk Düşmanları

Buhran dönemi Amerika’sında, artan suç oranlarına karşı J. Edgar Hoover önderliğindeki FBI’ın mücadelesi anlatılıyor.

5. El Camino: Bir Breaking Bad Filmi

Jesse Pinkman’ın geçmişiyle hesaplaşmasını ve özgürlüğüne kavuşma mücadelesini konu alan bu film, Breaking Bad hayranları için bir ziyafet.

6. Büyük Hesaplaşma

Bir soygunun ters gitmesiyle, suç dehası ile inatçı bir dedektif arasında başlayan kovalamaca nefes kesiyor.

7. Sıkıysa Yakala

Kurnaz dolandırıcı Frank Abagnale Jr.’ın, FBI ajanından kaçışının hikayesi, izleyeni adeta ekrana kilitler.

8. Scarface (Yaralı Yüz)

Kübalı bir gangster olan Tony Montana’nın Miami’deki yükselişi, acımasızlığı ve paranın yarattığı dehşetiyle dikkat çeker.

9. The Good Nurse

Yoğun bakımda çalışan bir hemşirenin, yeni iş arkadaşıyla ilişkisi ve bir hastanın beklenmeyen ölümü, bu filmi gizem dolu kılıyor.

10. Leon: Sevginin Gücü

12 yaşındaki Mathilda’nın, tüm ailesi katledildikten sonra, tetikçi Leon’la kurduğu bağ ve yaşadığı maceralar duygusal bir hikaye sunar.

Bu filmler, polisiye türünün en iyileri arasında yer alıyor ve izleyenlere unutulmaz anlar yaşatıyor. Netflix, bu türdeki filmlerle izleyicilerine sınırsız bir eğlence sunuyor.