Nevşehir Belediyesi sağanak yağışta teyakkuza geçti

Nevşehir’de sağanak yağış sırasında ve sonrasında Belediye ekipleri yoğun bir şekilde çalıştı. Nevşehir il merkezinde bugün öğle saatlerinden itibaren etkili olan kuvvetli sağanak yağış, bazı …

Nevşehir’de sağanak yağış sırasında ve sonrasında Belediye ekipleri yoğun bir şekilde çalıştı.

Nevşehir il merkezinde bugün öğle saatlerinden itibaren etkili olan kuvvetli sağanak yağış, bazı mahallelerde yollarda, az sayıda ev ve işyerinde su baskınlarına neden oldu. Yağışla birlikte teyakkuza geçen Belediye ekipleri ana arterler ve mahallelerde harekete geçti.

İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yağıştan olumsuz etkilenen 2000 Evler ve Güzelyurt mahallelerindeki bazı ev ve işyerlerinde su tahliye işlemini sürdürürken, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de yağış sonrası yollarda oluşan çamurları temizledi.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri ise özellikle ana arterler üzerinde bulunan rögarların açık tutulması için yoğun çaba sarf etti.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, “Şehrimizde son günlerde ciddi bir yağış oldu. Bugün sadece 35 dakika içerisinde bazı mahallelerimizde metrekareye 40 kg yağış düştü. Bu kadar yüksek miktarda yağış karşısında zaman zaman alınan tedbirler maalesef yeterli olmayabiliyor. Gün boyunca tüm ekiplerimizle sahadaydık. Bazı mahallelerimizde az sayıda da olsa bazı apartmanların zemin katındaki ev ve işyerlerinde küçük çaplı su baskınları meydana geldi. Ekiplerimiz bu bölgelere anında müdahale etti. Belediye olarak sahada çalışmalarımızı sürdürürken bir yandan da önümüzdeki dönem için alabileceğimiz tedbirlere yönelik kalıcı çözümler üretiyoruz.” dedi.