Nevşehir’de kadastral yollar yapılıyor

Nevşehir Belediyesi tarafından 2000 Evler Mahallesi ve Esentepe Mahallesi’nde kadastral yollar yapılıyor. Mahallelerdeki üst yapı çalışmalarından sökülen parke taşları ve bordürler yolların yapımında kullanılıyor. Nevşehir …

Nevşehir Belediyesi tarafından 2000 Evler Mahallesi ve Esentepe Mahallesi’nde kadastral yollar yapılıyor.

Mahallelerdeki üst yapı çalışmalarından sökülen parke taşları ve bordürler yolların yapımında kullanılıyor.

Nevşehir Belediyesi, mahallelerde alt ve üst yapı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ana arterler başta olmak üzere şehir içerisinde toplu taşıma araçlarının kullandığı tüm yolları sıcak asfalt ile buluşturan, ara sokaklarda ise parke taşları ile kaplanan yolları yenileyen belediye ekipleri, yeni imara açılan ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı hobi bahçelerinin bulunduğu alanlarda da kadastral yollar inşa ediyor.

Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Esentepe Mahallesi eski Dedeman Oteli yanından başlayarak Vadi Sokak ve Ilgaz Sokağın bir kısmı ile 2000 Evler Mahallesi Üniversite TOKİ Konutları yanından başlayarak Karayolları Müdürlüğü arkasına kadar uzanan kadastral yolların yapımına başladı.

Belediye ekipleri, 21 bin metrekare parke taşı ve 7 bin 7200 metre bordür imalatı gerçekleştireceği her iki yolun yapımında, mahallelerde yürütülen üst yapı çalışmaları sırasında sökülen parke taşları ve bordürleri kullanıyor.