Numan Kurtulmuş, Hindistan’daki P20 Zirvesi’ne katılacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Hindistan’a G20 Parlamento Başkanları Zirvesi’nin yanı sıra (P20) ve Parlamento Forumu’na katılım amacıyla seyahat etmeyi planlıyor. ANKARA …

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Hindistan’a G20 Parlamento Başkanları Zirvesi’nin yanı sıra (P20) ve Parlamento Forumu’na katılım amacıyla seyahat etmeyi planlıyor.

ANKARA (İGFA) – Başkent Yeni Delhi’de 12-14 Ekim arasında düzenlenecek olan Dokuzuncu P20 Zirvesi’nde “Tek Dünya, Tek Aile, Tek Gelecek” konusu üzerinden, sürdürülebilir büyüme amaçlarına yönelik olarak dört üst düzey toplantı gerçekleştirilecek.

Meclis Başkanı Kurtulmuş, Zirvenin açılışına, Hindistan Parlamentosu’nun ev sahibi olduğu etkinlikte Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin meclis başkanları onuruna düzenleyeceği davete katılacak.

Zirvenin bir parçası olan toplantılara ve iş yemeğine Kurtulmuş’un katılması ve meclis başkanlarıyla olan ikili görüşmelerin yapılması bekleniyor.

TBMM Başkanı Kurtulmuş’a bu ziyaret boyunca, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, Parlamentolar Arası Birlik Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan ile MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül eşlik ediyor olacak.