Numan Kurtulmuş resmen TBMM Başkanı adayı

AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı için adaylık başvurusunda bulundu. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı için adaylık …

AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı için adaylık başvurusunda bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı için adaylık başvurusunda bulunan AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, başvurusunun ardından gazetecilere açıklama yaptı.

AK Parti ve MHP grubunun dün kendisini TBMM Başkanlığı için aday gösterdiğini hatırlatan Kurtulmuş, meclisi çok önemli ve çok zor gündemlerin beklediğini belirterek, “TBMM üzerine düşen sorumluluğu büyük bir hassasiyetle yerine getirecek ve Türkiye’nin milli hedeflerini gerçekleştirecek adımları atacaktır” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, “Bundan sonra söz Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 600 çok değerli milletvekilinin elindedir” dedi.

Kurtulmuş’a AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler ile AK Parti Grup Başkanvekilleri Özlem Zengin, Muhammet Emin Akbaşoğlu, Abdulhamit Gül, Leyla Şahin Usta ve Bahadır Yenişehirlioğlu eşlik etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı için adaylar bugün saat 24.00’e kadar başvuru yapabilecek. Meclis, 7 Haziran’da yapılacak oylama sonucunda 30. yeni başkanını seçecek.