Öğrenciler, Kocaeli’nin Bilgievleri’nde Mutlu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öğrencilere, “Kılavuz Gençlik Projesi” adında nitelikli eğitim olanakları ve sosyal belediyecilik anlayışını birleştiren üçüncü bir ev ortamı sunmaktadır. KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli …

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öğrencilere, “Kılavuz Gençlik Projesi” adında nitelikli eğitim olanakları ve sosyal belediyecilik anlayışını birleştiren üçüncü bir ev ortamı sunmaktadır.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı “Kılavuz Gençlik Projesi”, ilkokuldan üniversiteye kadar olan eğitim evrelerindeki öğrencilere derslere ve sınavlara destek sağlayarak nitelikli eğitimler vermekte ve çeşitli atölyeler aracılığıyla onların LGS hazırlıklarına, sanatsal aktivitelere ve değerler eğitimine yardımcı olmaktadır. Bilgievleri’ndeki bu hizmetlerden öğrencilerin memnuniyeti oldukça yüksektir.

Çocuklara, bedensel gelişimlerini ve teorik bilgilerini destekleyecek eğitimlerin ücretsiz olarak sağlandığı “Kılavuz Gençlik Bilgievleri” projesi 2009 yılından bu yana devam etmektedir. Bu projenin hizmet verdiği Bilgievleri, Kocaeli’nin Başiskele, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, Gölcük, İzmit, Kandıra, Karamürsel, Kartepe ve Körfez beldelerinde bulunmaktadır.

ÜCRETSİZ DERSLER VE ETKİNLİKLER

Kılavuz Gençlik Bilgievleri projesi tarafından finanse edilen eğitim hizmetleri tamamen ücretsizdir. Bu projede; öğrencilere Bilgi Destek Programı kapsamında sosyal becerilerini geliştiren kulüp ve atölye etkinlikleri, aile eğitim hizmetleri, rehberlik hizmetleri, farklı bilgi yarışmaları ve çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler sunulmaktadır. Haftanın yedi günü aktivite sağlayan merkezler, hafta içi ve hafta sonları 09.30 ile 17.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Kılavuz Gençlik Bilgievleri, çocukların ve gençlerin yeteneklerini keşfetmelerini ve enerjilerini olumlu yönde kullanmalarını teşvik etmektedir. Bu projeye katılan öğrenciler, derslerin ve ders veren öğretmenlerin kalitesini belirtmektedirler: “Derslerimiz burada çok keyifli ve etkilidir. Okuldaki başarımız, buradaki branş dersleri sayesinde artmaktadır. Sanatsal aktivitelere katılmamızı sağlayan atölye etkinlikleri sayesinde stres atıp, kaliteli zaman geçiriyoruz. Belediye Başkanımız Tahir Bey’e gönülden teşekkür ediyoruz.”