Özdağ, Sincan’da tutuklu bulunan gazetecileri ziyaret etti

Prof. Dr. Ümit Özdağ, Zafer Partisi’nin Genel Başkanı, Sincan Kapalı Cezaevi’nde bulunan 4 gazeteciyi ziyarette bulundu. ANKARA (İGFA)- Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit …

Prof. Dr. Ümit Özdağ, Zafer Partisi’nin Genel Başkanı, Sincan Kapalı Cezaevi’nde bulunan 4 gazeteciyi ziyarette bulundu.

ANKARA (İGFA)- Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Zafer Partisi Hukuk İşleri Genel Başkan Yardımcısı Av. Murat Yıldız, Zafer Partisi Ankara İl Başkanı Av. Bilal Tatar, Zafer Partisi GİK Üyesi Av. Ufuk Doğan, Sincan Kapalı Cezaevi’nde Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Eray Ertürk, Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Ajans Muhbir X yöneticisi Süha Çardaklı ve Ambargo TV’nin gönüllüsü Ramin Saeidi’yi ziyaret etti.

Ziyaretin ardından Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın yaptığı açıklama şu şekildeydi: “Sincan’da ki 4 tutuklu gazetecinin biri aslında bir sanatçıdır ama sosyal medya yöneticisi olduğu için tutuklandı. Durumları hakkında bilgi edindim. Hapishanedeki şartların beklenildiği gibi olduğunu belirttiler. Bu yönleriyle ilgili bir sıkıntıları olmadığını, ancak haksız bir şekilde tutuklandıklarını ve bu durumun kamuoyu tarafından bilinmesi gerektiğini vurguladılar. “

Zafer Partisi olarak tutuklu gazetecilere desteklerini sürdüreceklerini ifade eden Özdağ, bu tür durumların kabul edilemeyeceğini ve konuya dahil olduklarını belirtti.

Davanın nasıl başlatıldığı, tutuklamaların nasıl yapıldığı, tüm bu eylemlerin hukuka aykırı olduğunu vurgulayan Özdağ, parti avukatlarının önümüzdeki günlerde bu konuda gereken tüm adli mekanlara başvuru yapacaklarını belirtti.