Pekyatırmacı Başkanı, Sille Tabiat Okulu’nu Ziyaret Etti

“Sille Tabiat Okulu”, Konya’nın Selçuklu ilçesinin Okul Dışı Öğrenme Ortamları arasında büyük bir öneme sahiptir ve çocukları doğa ile bir araya getirmeye devam etmektedir. KONYA …

“Sille Tabiat Okulu”, Konya’nın Selçuklu ilçesinin Okul Dışı Öğrenme Ortamları arasında büyük bir öneme sahiptir ve çocukları doğa ile bir araya getirmeye devam etmektedir.

KONYA (İGFA) – Yeni eğitim-öğretim döneminde de faaliyetlerine aralıksız devam eden ve Türkiye’nin en geniş kapsamlı tabiat okulu olan kurum, önemli ziyaretçiler ağırladı.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın ev sahipliği yaptığı bu ziyarette; Konya Vali Yardımcısı Yavuz Güner, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ve Belediye Meclis üyeleri, okuldaki öğrencilerle bir araya geldiler.

Renkli görüntüler ve konuşmaların olduğu bu ziyaret sırasında; protokol üyeleri, çocuklarla birlikte doğadaki haşereden sebze ve meyve toplama, organik gıda atölyesinde turşu yapma etkinliklerini gerçekleştirdiler.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, çocukların gelişimine katkıda bulunmanın tarif edilemez bir mutluluk olduğunu belirtti. “Selçuklu Belediyesi olarak eğitim konusunda her zaman destek oluyoruz ve her işimizde olduğu gibi eğitim konusunda da Türkiye’ye örnek olacak projeler hayata geçiriyoruz. Özellikle Sille Tabiat Okulu’ndaki 16 atölyede çocuklarımız tarım, sanat ve spor faaliyetlerine katılarak farklı alanlarda kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar. Bu okuldaki etkinliklerin çocuklarımızın toplumsal hayatına önemli katkıları olacak ve tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ediyorum. Selçuklu Belediyesi olarak eğitim her zaman önceliğimiz olmuştur ve olacak”

Konya Vali Yardımcısı Yavuz Güner de kurumlar arası iş birliğinin eğitim alanında harikalar yarattığını belirtti. Selçuklu Belediyesi’ne ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkürlerini sunan Yavuz Güner, okul dışı öğrenme ortamlarının çocukların çağın gerektirdiği donanımla yetişmeleri için büyük önem taşıdığını belirtti.