Pençe-Kilit ve Fırat Kalkanı Operasyonlarından 2 kötü haber!

Türkiye’nin Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde ve Suriye’de yer alan taciz ateşleri sonucunda yaralanan P. Uzm. Çvş Recep Parlak ve Suriye Görev Gücü …

Türkiye’nin Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde ve Suriye’de yer alan taciz ateşleri sonucunda yaralanan P. Uzm. Çvş Recep Parlak ve Suriye Görev Gücü bünyesinde görev yapan Kıdemli Baş Polis Memuru Hüseyin Şimşek’in hayatını kaybettiğini duyurdu.

ANKARA (İGFA) – Türkiye’nin Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit operasyon alanında gerçekleşen terörist taciz atışı sonucu P. Uzm. Çvş Recep Parlak’ın ve Suriye’deki taciz ateşi sonucu Suriye Görev Gücü bünyesine bağlı kıdemli baş polis memuru Hüseyin Şimşek’in hayatını kaybettiğini açıkladı.

MSB’nin yayınladığı duyuruda, “Pençe-Kilit operasyon alanında, 30 Eylül 2023 tarihinde, teröristlerin gerçekleştirdiği taciz atışı sonucunda yaralanarak hastaneye yatırılan kahramanca görevini ifa eden silah arkadaşımız P. Uzm. Çvş Recep Parlak, hastanede aldığı bütün tedavilere rağmen hayatını kaybetmiştir. 05 Ekim 2023’te görev şehidimiz olan Recep Parlak için Türk Silahlı Kuvvetleri ve kahraman milletimiz adına taziyelerimizi sunuyor, yüce Allah’tan ona rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır niyaz ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

Aynı zamanda, şehit Kıdemli Baş Polis Memuru Hüseyin Şimşek hakkında da bir açıklama yapıldı:

“Fırat Kalkanı Harekatı Suriye Dabık Üst Bölgesi’nde, BTÖ mensupları tarafından gerçekleştirilen roketli saldırı sonucu hayatını kaybeden İzmir Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görev yapan Kıdemli Baş Polis Memuru Hüseyin Şimşek için yüce Allah’tan rahmet, ailesi ve sevdiklerine sabırlar diliyoruz.”