PlayStation 5’in Yenilenmiş Yüzü: PS5 Slim Duyuruldu!

Oyun dünyasının gözde konsollarından PlayStation 5, tanıtılan Slim versiyonuyla oyuncuların kalbini daha da fethetmeye hazırlanıyor. Sony’nin bu sürpriz lansmanıyla gelen yeni özelliklere ve tasarım değişikliklerine …

Oyun dünyasının gözde konsollarından PlayStation 5, tanıtılan Slim versiyonuyla oyuncuların kalbini daha da fethetmeye hazırlanıyor. Sony’nin bu sürpriz lansmanıyla gelen yeni özelliklere ve tasarım değişikliklerine yakından bakalım.

PlayStation 5 Slim: Daha İnce, Daha Hafif!

Sony, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı duyuruda “Tatil sezonuna girerken, yeni bir PS5 modelimizle karşınızdayız.” açıklamasını yaptı. Yeni Slim modeli, önceki PlayStation 5 modeline nazaran hacimde %30’luk bir azalma ile geliyor. Bu da demek oluyor ki; daha kompakt ve estetik bir konsol artık oyun severleri bekliyor. Oyun dünyasının bilinen genel yargısı: Kimse büyük ve hantal bir konsolu sevmez. Sony, bu yargıya kulak vermiş olacak ki PS5 Slim modeli ile konsolu adeta fit bir formata soktu. Yeni model, ağırlıkta da %18 ve %24’lük bir azalmayla (Blu-ray disk sürücülü ve disk sürücüsüz versiyonlar için) geliyor.

Yeni PS 5 Slim, 1 TB SSD depolama alanıyla da oyunseverlerin beğenisini kazanacak gibi duruyor. Eğer tercihiniz PlayStation 5 Digital Edition’dan yana ise, Blu-ray oyunlarınızı oynamak için 79,99 dolar karşılığında harici Blu-ray disk sürücüsü satın alabileceksiniz.

PlayStation 5 Slim, Kasım ayında Amerika’da seçkin perakendecilerde ve direct.playstation.com üzerinde satışa sunulacak. Kısa süre sonra ise tüm dünyaya açılması planlanıyor. Stoklarda mevcut PS5 modelinin tükenmesi durumunda ise sadece Slim versiyonu raflarda yerini alacak. Bu yeniliklerle beraber Sony, oyun dünyasındaki liderliğini pekiştirmeyi hedefliyor.